ЗОНА Политики - всё о политике и политиках в Украине

ЗОНА Политики - всё о политике и политиках в Украине

Росія втратила статус надійного експортера зброї через війну в Україні, – британська розвідка

росія проволка

У Британії вважають, що російське вторгнення в Україну повністю підірвало статус рф як надійного експортера зброї. Раніше багато країн закуповували зброю країни-окупанта, але тепер надійність цих контрактів під питанням.

Об этом сообщает VTimes

Про це повідомляє Міноборони Британії.

"Роль росії як надійного експортера зброї підривається її вторгненням в Україну та міжнародними санкціями. Ще до початку вторгнення частка росії на міжнародному ринку зброї зменшувалася. Тепер росія, ймовірно, віддасть пріоритет розгортанню нововиробленої зброї для власних сил в Україні, а не на експорт", – йдеться у дописі.

За інформацією розвідки, дефіцит компонентів, ймовірно, впливає на можливості рф виробляти обладнання для експорту, наприклад, бронетехніку, ударні гелікоптери, системи ППО тощо.

"Крім того, здатність рф підтримувати існуючі експортні контракти, такі як забезпечення запасними частинами та технічне обслуговування, ймовірно, буде серйозно порушено принаймні протягом наступних 3-5 років", – додають у розвідці.

Нагадаємо, 23 січня стало відомо, що Європейський союз готує 10-й пакет санкцій проти російської федерації за повномасштабне вторгнення в Україну. Також у ЄС готують санкції проти Білорусі.

10-й пакет санкцій проти росії оголосять приблизно в першу річницю повномасштабного вторгнення в Україну, 24 лютого. Санкції щодо Білорусі можуть оголосити навіть раніше.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин — у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Источник: Инсайдер