Понедельник, 12 Февраль 2018 00:00

Під лісовим хутором впіймали «чорних лісорубів» Избранное

В лісових масивах, розташованих поблизу хутора Семенягівка неподалік села Пакуль Чернігівського району, на гарячому впіймали «чорних лісорубів». Їх упіймали завдяки пильності громадських активістів. Коли лісові охоронці приїхали на місце нелегальної рубки, то з’ясувалося, що хитрі ділки встигли завантажити на вантажівку «ЗІЛ-130» 5 кубів деревини. Пізніше виявилося, що «чорні лісоруби» збували деревину на одну з місцевих нелегальних лісопилок.О 7 ранку лісова охорона ДП «Чернігівське лісове господарство» отримала тривожний сигнал – телефонували громадські активісти, які повідомили про те, що поблизу хутора Семенягівка нелегальна бригада лісорубів вирізує та вантажить деревину.

Коли у Пакульське лісництво прибула рейдова бригада ДП «Чернігівське лісове господарство», то виявила на ділянці, де у 2016 році пройшов буревій, нелегальну бригаду з п’яти чоловік. Лісоруби якраз заготовляли деревину. Лісова охорона заблокувала навантажений деревиною «ЗІЛ-130» та викликала поліцію. Разом вони задокументували факт крадіжки лісу, порахували пні та зрубані дерева.

За словами головного лісничого ДП «Чернігівське лісове господарство» Вадима Фесюна, сума завданих державі збитків склала 89 тисяч гривень.

Вину на себе взяв мешканець селища Михайло-Коцюбинське Чернігівського району Віктор К. В той самий день чоловік компенсував нараховані збитки.

За словами чернігівських лісівників, це не перший випадок крадіжки деревини. Так, з початку року вже зареєстровано 14 випадків самовільних рубок. Державі завдано збитків на суму понад 2 мільйони гривень. Не враховуючи останнього випадку, відшкодовано лише 3 тисячі гривень.

Як говорить головний лісничий ДП «Чернігівське лісове господарство» Вадим Фесюн, тільки завдяки громадськості можна протистояти «чорним лісорубам».

«Суспільство повинне мобілізуватися на боротьбу з «чорними лісорубами», – вважає головний лісничий. – Самій лісовій охороні не під силу побороти це масове явище, яке викликане тотальним безробіттям та безвідповідальністю правоохоронців».

Як потім з’ясувалося, люди, які заготовляли ліс, були лише посередниками. Деревину заготовляли на місцеві лісопилки, більшість з яких є нелегальними.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ
"Чернігівщина" №51 (660) від 21 грудня 2017

Джерело статті: “https://pro.cn.ua/ua/press/76327” Об этом сообщает glavpost.in.ua со ссылкой на СМИ.

Загрузка...

СМАРТ-БЛОГИ