Четверг, 07 Декабрь 2017 00:00

Вихідний на Курбан-Байрам в Україні: мусульмани теж хочуть офіційний відпочинок на свято Избранное

Курбан-Байрам відзначають після Хаджу

Після того, як Верховна Рада вирішила зробити вихідним днем католицьке Різдво 25 грудня, представники інших релігій теж вирішили, що було б добре, якби і їх релігійне свято стало загальнодержавним вихідним днем. І обґрунтували свою позицію. Об этом сообщает fotoinform.in.ua со ссылкой на СМИ.

Нагадаємо, відтепер католицьке Різдво 25 грудня буде офіційним вихідним днем. Натомість 2 травня стало звичним робочим днем.

Муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов підтримує таку ідею. Але пропонує, щоб і одне з головних свят мусульман – Курбан-Байрам, теж було вихідним в Україні.

Якщо бути послідовними і справедливими, то головне свято мусульман – Курбан-Байрам, також можна зробити вихідним днем,
– зазначив Саід Ісмагілов.

Муфтій зазначив, що багато хто може бути незгідним з таким рішенням, однак нагадав, що, згідно Конституції України, жодна релігія не може мати переваг над іншими релігіями.

"Мусульмани хочуть, щоб і наше головне свято стало загальнодержавним вихідним днем. Опоненти цієї ідеї кажуть, що кожен мусульманин має право взяти вихідний день у роботодавця на святкування свого релігійного свята. Але насправді це не так легко реалізувати. Ну наприклад, якщо на мусульманське свято буде призначено ЗНО, або іспит в університеті, або захист дисертації, або перевірка контролюючих органів, або ще щось, через що людина постане перед питанням: "Виконати свою духовну потребу, чи не втратити роботу/навчання/ посаду і таке інше?" Значно легше коли релігійне свято є загальнонаціональним вихідним днем, і точно ніхто не призначить іспити або перевірки на цей день", – переконаний Саід Ісмагілов.

Щодо того, що Курбан-Байрам кожного року припадає на іншу дату, муфтій не бачить жодних проблем. Адже Кабмін і так кожного року затверджує святкові та вихідні дні.

"Дехто волає про те, що в нас і так забагато свят у календарі. Ну можна ж "обміняти", як цього разу якесь свято на інше. Ну наприклад, ось 1 травня ми що святкуємо? Мир, труд, май? Вам принципово святкувати 1 травня? Чи можете погодитись на щось новеньке, чого раніше не було? Вам байдуже, а нам приємно", – підсумував Саід Ісмагілов.


Джерело статті: “http://24tv.ua/vihidniy_na_kurban_bayram_v_ukrayini_musulmani_tezh_hochut_ofitsiyniy_vidpochinok_na_svyato_n890554”

Загрузка...

СМАРТ-БЛОГИ