Среда, 30 Сентябрь 2015 12:11

Непроста доля колишніх мешканців Криму

Окупація та анексія української землі наклала свій відбиток на людські долі. Сотні тисяч людей були змушені покинути свої будинки, свої сім'ї і відправитися на пошуки кращої долі. Пан Олегнародився і виріс в Криму, до моменту його анексії Російською Федерацією проживав у місті Севастополі. Восени 2014 Україну сколихнули трагічні події Євромайдану. Пан Олег вкрай близько сприйняв до серця те, що відбулося в Києві – розгін "Беркутом" протестуючих студентів і розстріл Небесної Сотні. На цьому ґрунті у нього виник конфлікт з сусідом,між чоловіками виникла словесна перепалка, в ході якої сусідові були нанесені тілесні ушкодження. У відповідь на це сусід пана Олега звернувся до суду з позовом про відшкодування матеріального збитку і моральної шкоди на суму 30 000 гривень.

 

Але через деякий час чоловіки дійшли згоди і вирішили залагодити даний конфлікт. Не чекаючи рішення суду, пан Олег виплатив своєму сусідові необхідну суму. Для уникнення кримінальної відповідальності були подані необхідні заяви в суд і органи МВС. Звертаючи увагу на ці обставини, суд закрив дане кримінальне провадження, а пан Олег був звільнений від кримінальної відповідальності.

Здавалося б, що на цьому історія може бути закінчена. Але сталося так, що винесення судового рішення співпало з початком російської агресії в Криму. У зв'язку з цим судове рішення не було зареєстровано в Єдиному державному реєстрі. Пан Олег був змушений покинути Кримський півострів і переїхати до Вінниці. Але тут він опинився в так званому "підвішеному" стані, коли фактично він є невинним, але довести це неможливо. Також для нього став вкрай проблемним пошук постійного місця роботи, так як потенційні роботодавці часто відмовляють у працевлаштуванні, мотивуючи це небажанням працювати з умовноув'язненим.

Пан Олег вирішив звернутися за допомогою до відомого вінницького адвоката – Сергія Павлюка, який має 15-річний досвід юридичної діяльності. Для вирішення цього юридичного казусу булонадіслано ряд заяв у вищі державні органи – Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів, Конституційний суд, Міністерство внутрішніх справ, Раду суддів загальних судів. Але ніде так і не було отримано конкретної і зрозумілої відповіді. Особливо дивним виявилася відповідь Державної судової адміністрації України, яка посилаючись на Закон України про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, принесеної внаслідок тимчасової окупації, переклала всю відповідальність на Російську Федерацію. Таким чином виникає питання – невже держава Україна не може захистити своїх громадян? Адже таким чином ми тільки підіграємо агресору і фактично визнаємо втрату державного суверенітету. Також варто звернути окрему увагу на те, що подібні проблеми правового поля є у великої кількості громадян України, які стали вимушеними переселенцями.

Ясно, що ці питання мають бути вирішені на державному рівні, але для цього необхідна воля органів влади, яка часто просто відсутня.

Для того, щоб надати необхідну допомогу громадянам України, Сергій Павлюк прийняв рішення балотуватися у депутати до Вінницької обласної державної адміністрації від Калинівського району.

"Очевидно, що масив накопичених проблем вимагає створення інструменту для їх вирішення. Але на сьогоднішній день цей інструмент просто відсутній. Рішення лежить на поверхні і не потребує будь-яких титанічних зусиль. Для цього досить підняти це питання на місцевому рівні влади, наприклад в обласній адміністрації. Варто лише ініціювати відповідне звернення до Верховної Ради України, яка може внести необхідні поправки в закон і надати таким чином необхідний захист усім громадянам України", - заявляє Сергій Павлюк.

Україна потребує радикальних перетворень, які будуть втілені в життя рішуче і безкомпромісно.

Сергій Павлюк - "Захистимо ваші права!"

 

Загрузка...

СМАРТ-БЛОГИ