Среда, 30 Сентябрь 2020 00:00

Верещук заявила, що її порадники – Кучма, Ющенко, Кравчук і Зеленський Избранное

Верещук: Ющенко мені каже: "Ірочко, не поспішай. У тебе все попереду"

Народна депутатка від "Слуги народу", кандидатка в мери Києва Ірина Верещук в інтерв’ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповіла, що у своїй політичній діяльності консультується з колишніми президентами України Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою, Віктором Ющенком, а також із нинішнім главою держави Володимиром Зеленським.

Об этом сообщает Дедал

Бацман попросила Верещук перерахувати людей, до яких вона може прийти за порадою у складній ситуації.

"Це Леонід Данилович, це Леонід Макарович, це Віктор Андрійович. Тепер уже Володимир Олександрович, звичайно", – сказала Верещук.

Журналістка запитала у депутатки, яку важливу пораду вони їй давали.

"Важливу пораду мені дав колись Леонід Данилович. Він мені сказав: "Ти, безумовно, талановита. Я бачу: у тебе є хватка, ти лідер, ти дійсно політик з великої літери. Але це не твій час. Якщо ти зараз залишишся [в активній політиці], тебе не буде". Це був 2015 рік. "Якщо ти можеш кудись поїхати – їдь. Можеш кудись поїхати вчитися, можеш якось піти, тому що ти не вмієш давати задній хід. Поки що ти ще не в тому стані, щоб оцінювати ситуацію... "А у мене енергія пре, я хочу змінити [щось у країні], лізу на амбразуру. І зрозуміло, що мене вже нічого не зупинить... А йому просто стало мене, як я розумію, по-батьківськи шкода... І цієї одного поради вистачило, щоб я дійсно пішла. Я їхала додому і думала: "Дійсно, якщо така людина говорить, просто прислухайся до цієї поради". І я тоді поїхала в Польщу жити, вчитися", – розповіла Верещук.

Вона навчвлася в Польщі протягом 2015–2016 років за стипендіальною програмою імені Лейна Кіркланда, досліджувала досвід Польщі в питанні децентралізації.

"Я виграла від цього. Я заспокоїлася, приїхала іншою людиною: керівницею [Міжнародного] центру [балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик], – захистила дисертацію, набралася досвіду. Я дуже ціную пораду Леоніда Даниловича і вдячна йому за це", – сказала Верещук.

Вона розповіла, що у важкі хвилини часто згадує досвід Кучми та те, через які труднощі йому довелося свого часу пройти.

"Ось коли мені дуже важко, коли я розумію, що небо падає, я згадую Леоніда Даниловича. І думаю: "Чуєш, якщо це він без гривні, без нічого [пройшов всі випробування]... У них ні законів, нічого не було! Все розвалено, все розграбовано, все розповзлася. Ні армії, ні СБУ – нічого немає. Все з нуля [довелося створювати]... І ти ще плачеш? У тебе хоча б закон про місцеве самоврядування є", – сказала Верещук.

Вона розповіла, що з Ющенком "дуже тісно спілкується", оскільки їхні офіси розташовані поруч.

"Ми відвідуємо [один одного періодично]. Я його бачу. Він дуже талановитий. Ви знаєте, який він художник? Ну, ти знаєш точно... Там такий невичерпний талант просто. Ось він мені теж дає поради, але у нього вони абсолютно іншого штибу. [Він каже:] "Ірочко, не поспішай. У тебе все попереду. Не поспішай". Скажу чесно: сьогодні вранці телефонував і сказав: "Ти все пам’ятаєш, як я тебе вчив? Не поспішай". Ну, він же такий, трохи повільний. Я – холеричного типу, а він трохи інтровертний, трохи спокійніший. І це дуже добре", – зазначила Верещук.

Вона розповіла, що тепер у неї налагоджена комунікація і з президентом Зеленським.

"Ми спілкуємося. Є така можливість, є прямий канал. Я вдячна президенту, це велика честь, що я можу зателефонувати або написати, якщо мені щось дуже треба. І, звичайно, це мені дуже допомагає, додає впевненості", – сказала політик.

Інтерв’ю з Верещук вийде сьогодні ввечері на YouTube-каналі "Алеся Бацман". Трансляція розпочнеться о 18.00.

Верещук із червня до жовтня 2010 року була заступницею голови Жовківської райдержадміністрації. У жовтні 2010 року її обрали меркою Рави-Руської. Вона перебувала на цій посаді до лютого 2015 року.

Верещук – кандидатка наук із державного управління, до обрання у Верховну Раду була доценткою кафедри політичних наук, публічного управління та адміністрування факультету політології та права Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова. До парламенту пройшла за списком партії "Слуга народу" (№29 у списку). У вересні – листопаді 2019 року було представницею Кабміну в Раді, пішла з посади, оскільки, за її словами, не спрацювалася з тодішнім прем’єром Олексієм Гончаруком.

У вересні 2020 року партія "Слуга народу" офіційно висунула Верещук кандидаткою в мери Києва на виборах, які відбудуться 25 жовтня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/vereshchuk-zajavila-shcho-jiji-poradniki-kuchma-jushchenko-kravchuk-i-zelenskij-1520769.html”

Загрузка...

СМАРТ-БЛОГИ